KK Šumperk odjel z prázdnou.

Ani po osmém kole naše družstvo neokusilo hořkost porážky 🙂

Zápas začal soubojem Rudy Stejskala s Miroslavem Smrčkou a Jirky Hetycha s Adamem Bělaškou. Jirka Hetych nedal Adamovi ani na jedné dráze šanci urvat alespoň dílčí bod a zvítězil zcela jednoznačně 4:0 (642:575). Ruda po dobrém začátku, kdy dvakrát po sobě zahrál rovných 150 a vedl na kuželky 300:280 se na dalších drahách vytrápil a hlavně poslední dorážkou ztratil jasný setový bod. Míra tedy bral setový pod pro Šumperk, když vyhrál 3:1 (577:560). Hokejovou terminologii byl stav po první třetině vyrovnaný 1:1 a na kuželky jsme ale vedli díky Jirkovi o rovných 50.

Jako tradičně do prostřední části nastupuje Martin Podzimek a Jirka Kmoníček. Soupeř proti nim nasadil dvojici Marek Zapletal a Rabenseifner Jaromír. Martin poklidně vyhrává nad Markem 4:0 (605:540). Jirka po třech drahách již vede 2:1 i na kuželky, pak ale nezvládá poslední dráhu a prohrává na kuželky 549:581. I po druhé třetině je tedy stav vyrovnaný 2:2. Náskok na kuželky se nám zvýšil na 83.

Poslední část utkání by dávala teoretickou šanci Šumperku,ale to by nesměl za nás hrát Pavel Jiroušek, kterému dobře sekunduje Pepa Gajdošík. Pavel to proti Jardovi Sedlářovi rozjel ve velkém stylu, když všechny dráhy měl v rozmezí tří kuželek (165,162,163,164). Na takový super výkon neměl Jarda žádnou šanci odpovědět a tak odešel poražen 4:0 (654:548). Pepa jakoby to bylo dnes tradicí poslední drahou prohrává (1:3), ale na kuželky remizuje 542:542.

Utkání tedy z pohledu setů končí našim těsným vítězstvím na sety 5:3, na kuželky vítězíme rozdílem třídy o 189 kuželek.